EduSensus – skaitmeninių mokymosi priemonių rinkinys
Skaitmeninių mokymosi priemonių rinkinys „EduSensus“ sukurtas įgyvendinant Nacionalinės švietimo agentūros projektą „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“. Projekto tikslas – skatinti įtraukaus ir prieinamo ugdymo procesą vaikams su raidos sutrikimais bei ikimokyklinio amžiaus vaikams su tipine raida.
BMK sprendimas
BMK įsitraukė į projekto įgyvendinimą, lokalizuodama šešias „EduSensus“ priemones, pritaikytas įvairiems vaikų gebėjimams ugdyti. Kiekviena priemonė orientuota į skirtingas ugdymo sritis: kalbos lavinimą, motorikos ugdymą, kognityvinius įgūdžius ir kitus raidos aspektus. „EduSensus“ rinkinys suteikia mokytojams ir specialistams veiksmingus įrankius skirtus:
- ugdyti vaikų kalbos ir motorikos įgūdžius per muzikos terapiją („Logoritmika“),
- lavinti balso moduliaciją ir klausymo gebėjimus („Logožaidimai“),
- plėtoti žodyną per interaktyvias užduotis („Žodžių žaidimai“),
- lavinti kognityvinius, motorinius ir socialinius įgūdžius per sezoniškai temines veiklas („Žingsnis po žingsnio“),
- įrašyti ir palyginti vaiko skleidžiamus garsus su pateiktais garsais („Kalbantys paveikslėliai“),
- ugdyti sakytinę ir gestų kalbą („Pažiūrėk ir pasakyk“).
Vertė mokykloms
„EduSensus“ rinkinys suteikia mokykloms puikias priemones, kurios padeda efektyviau įtraukti vaikus su mokymosi sunkumais į ugdymo procesą. Individualizuotos užduotys pritaikomos prie skirtingų vaikų gebėjimų, todėl mokytojai gali kurti įvairiapusį mokymosi planą, atitinkantį kiekvieno vaiko poreikius. Šie įrankiai palengvina kasdienį darbą mokyklose, suteikia daugiau lankstumo ir galimybių efektyviau valdyti ugdymo procesą. Be to, interaktyvios priemonės, tokios kaip „Logoritmika“ ir „Logožaidimai“, ne tik skatina vaikų susidomėjimą, bet ir padeda mokytojams pasiekti geresnių rezultatų.