Šedevro kambarys – inovatyvi meno ekspozicija
Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui priklausantis Radvilų rūmų dailės muziejus, siekdamas atgaivinti XVII amžiaus meno kūrinius ir pritraukti platesnę auditoriją, nusprendė sujungti tradicinį meną su moderniomis technologijomis. Projekto tikslas – sukurti naują interaktyvią ekspozicijos erdvę, kur muziejaus svečiai galėtų iš arti susipažinti su Franso Hals’o ir kitų to laikotarpio menininkų kūryba, naudojant pažangias vizualines technologijas.
BMK sprendimai
Tai buvo pirmasis tokio masto projektas, kuriame BMK įgyvendino viską nuo idėjos iki lankytojų patirčių kūrimo. Projekto metu buvo sukurtos animuotos vizualizacijos, kurios praturtina eksponuojamų kūrinių kontekstą ir supažindina su XVII amžiaus meno istorija. Integruotas dirbtinis intelektas (DI) padėjo sukurti interaktyvius elementus, kurie reaguoja į lankytojų veiksmus, taip dar labiau didinant įtraukimą ir asmeninį ryšį su meno kūriniais. Taip pat buvo įdiegtas lazerinis „Panasonic PT-MZ880“ projektorius su „ET-ELW22“ lęšiais, užtikrinantis itin aukštos kokybės vaizdo projekciją, motorizuotos užuolaidos, leidžiančios valdyti apšvietimą ir sukurti tinkamą atmosferą, garso sistema, kurianti dinamiškas ir įtraukiančias ekspozicijas. Projekcinių ekranų sistema valdoma naudojant „Millumin“ programinę įrangą, kuri leidžia integruoti įvairius multimedijos sprendimus.
Vertė muziejui
Po projekto įgyvendinimo muziejus sulaukė itin teigiamų atsiliepimų. Lankytojai gyrė ne tik atnaujintą erdvę, bet ir galimybę giliau įsitraukti į meno kūrinių analizę. Naujosios technologijos padėjo efektyviau perteikti istorines ir menines vertybes, praturtino potyrius, pritraukė naują, į technologijas orientuotą auditoriją, bei sustiprino muziejaus konkurencingumą, padedant jam išsiskirti tarp kitų kultūros įstaigų kaip inovatyviam, technologijas integruojančiam muziejui.
Daugiau apie projektą:
https://bmk.lt/naujienos/kelione-laiku-inovatyvus-bmk-sprendimai-radvilu-rumu-dailes-muziejuje/